Cup teams announced

SKITTLES - WESTON Central team for the inter-league matches between the Central and District Leagues, playing for the Ron Day Cup will take place on November 7 and 21, the first match is to be played at Hornets Club.

WESTON Central team for the inter-league matches between the Central and District Leagues, playing for the Ron Day Cup will take place on November 7 and 21, the first match is to be played at Hornets Club.

The Central squad is: John Bastin (capt, Alleycats); Ian Thompson, Lee Stocker, Paul Stewart, Neil Wilcox, Tim King, Dave Fairhurst (all St John's B);

Dave Bastin, Geoff Poole, Dean Hazell (all Alleycats); Dave Wilmott, Century B; Paul Middle, Neil Middle (both Walnut B); Steve Milsom (Wanderers).

Division 1: Unionist A 494 (A Dean 52) 12, Rascals 486 (N Watkins 52) 4; Fraser Lads 500 (P White 46) 15, Warriors 474 (G Chappell 50) 1; Nomads 503 (N Middle 53) 12, Coach House A 489 (C Crofton 49) 4; Cabot Bittermen 486 (M Bastin 54) 4, Young Lions 494 (P Steer 49) 12; Langford Rovers 510 (P Yelland 49) 2, Worle Club 522 (S Rawlins, R Young 54) 14.


You may also want to watch:


Division 2: Regent Sports 573 (R White 68) 14, Churchill Club 510 (S Fraser 51) 2; Bristol Stragglers 496 (S John 62) 12, Anchors 495 (P Lippett 50) 4; Dab Hands 483 (P Butcher 48) 2, Crown Inn 537 (T Hamblin 51) 14; Hillbillies 497 (R Strick 52) 14, Flintstones 481 (N Fowler 48) 2; Ginger Mingers 489 (R Edwards 47) 2, Homefield Rangers 527 (J Stephens 62) 14;

Worle Century Club 470 (N Apperley 54) 14, Dropouts 465 (R Major./T Cooke 46) 2.

Most Read

Division 3: Hutton B 473 (S Sibley 46) 2, W. Anchors Away 490 (K Lane 52) 14; Weston Legionaires 470 (W Manville 45) 14, Pin Hunters 465 (J King 46) 2; Coach House B 478 (I Adams 49) 12, Admirals 474 (T Earl 49) 4; Crusaders 461 (S Horsham 47) 1, Strays 544 (P Blackman 56) 15; Peckers 482 (P Williams 44) 14, Boro Arms B 481 (P Bentley 48) 2.

Division 4: Uphill Steamers 458 (A Hall 46) 4, Prince Of Wales 464 (J Eastwood 49) 12; St Happys 463 (G Wood, J Clarke 47) 12, Earlybirds 438 (R Bailey 45) 4; Shepherds 317 (A Rice, B Hill 32) 2, Beer Masters 338 (S Hearne 37) 14; White Hart Harriers 496 (G Teague 50) 2, Nellies Heroes 517 (D Riddell 53) 14; Survivors 447 (T Sweeting, A Milsom 43) 14, Bleadon Racers 421 (D Hobbs 42) 2.

WESTON and District League team for the inter-league match with the Central League at Hornets Rugby Club on November 7 will be: Tim Urch (capt, Nomads); Phil Hucker, Malcolm Teague (both Homefield Rangers); Pete Blackwell (Crown Inn); Jason Francis (Pin Hunters); Ian Moulton (Flintstones); Steve Barker, Dave Jones, Martin Taylor, Warren Main (all WM Racketeers B); Wayne Mousley (Warriors); Phil Dean (Unionist A); Graham Wilcox (Rascals); Andy Collard (Cabot Bittermen).

Division 1: St John's B 546 (P Stewart 50) 14, Bizzy Bs 489 (P Griffiths 48) 0; Ere For The Beer 513 (G Tucker 52) 4, Renegades 518 (J Waters 52) 10; Walnut B 551 (D Gregory 58) 12, Belvedere 535 (C Cavaciuti 54) 2; Alleycats 510 (J Bastin 51) 2, Century Club 522 (K Stock 52) 12; Poachers 507 (P Angear 53) 2, Choppers 509 (J J Blackhurst 48) 12; Cabot Fubars 516 (S Palfrey 49) 14, Wurzels 469 (P Steer 45) 0.

Division 2: Wanderers 525 (S Milsom 58) 3, Sweeney 539 (L McDowell 54) 11; Wookurs 464 (L Wintle 48) 2, Cabot Rollers 477 (K Edwards 51) 12; Rejects 538 (P Critchley 55) 10, WAFC 505 (A Gower 54) 4; Century A 436 (J Barnett 44) 2, Hornets 448 (S Fairhurst 48) 12; Falcons 515 (K Selwood 58) 10, Persuaders 509 (D Llewelyn 55) 4.

Division 3: Cannonballs 483 (A Earl 51) 2, Depoteers 527 (D Sharp 57) 12; REA 411 (R Robbins 43) 2, Reptiles 457 (T Parker 49) 12; Nutters 414 (M Tupper 44) 2, Electric Sports 423 (C West 43) 12; Elvers 458 (M Manning 50) 2, Atoms 481 (B Hutchings 50) 12; Fortyniners 463 (T Jarvis 43) 0, Conservative B 509 (A Dean 50) 14; Tornadoes 492 (C Laity 48) 12, Nalgo 476 (K Glimstead 51) 2.

WESTON and District Ladies' League Division 1: Charlies Angels 427 (J Dunn 46) 2, Drifters 437 (M Brown 50) 12; Electrodes 454 (V Smith, M Fitzgerald, H Bale 45) 12, Moonlighters 420 (J Miller 46) 2; Larks 400 (N Evans 56) 2, Wooden Tops 461 (P Yelland 47) 12; Streakers 516 (S Whitehouse 50) 10, New Pennies 512 (K Holbrook 51) 4; Weston AFC Ladies 447 (J Thorne, A Harris 44) 12, Wayward Queens 423 (H Milkins 44) 2.

Division 2: Jays 467 (J Hickin 45) 13, Breakaways 444 (M White, D Croker 49) 1; Weaker Links 475 (K Hayden 51) 12, WM Starlights 449 (J Askins 53) 2; Winscombe Sports 413 (I Miles 46) 2, Pin Ups 420 (B Wagner, C Purnell 45) 12.

Division 3: Baker Street Ladies 411 (H Smith 43) 4, Hazbinz 423 (D Dicker 44) 10; Strugglers 442 (K Morgan 44) 10, Week Enders 435 (R Whiting 43) 4; Utta Kaos 404 (K Gallier 52) 2, Social Rockers 439 (J Lewis 45) 12.

Division 4: Congresbury Ladies 386 (J Hawkesby 44) 2, Socialites 419 (K Archer 42) 12; Likely Lassies 430 (B Green 43) 12, Owls 376 (F Taylor 41) 2; Nutty Ladies 450 (J deBobadilla 51) 8, Victoria Belles 437 (C Cutter 45) 6.

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus