Latest Weston League results and fixtures

PUBLISHED: 12:32 18 April 2018 | UPDATED: 12:33 18 April 2018

Football.

Football.

Archant

Latest Weston & District League results and fixtures.

Weston & District League results - Knockout Cup round 2: Congresbury Res 1, Wrington Redhill Res 2.

Knockout Cup round 3: St George (E-in-G) 6, Churchill Club 70 2.

Knockout Cup quarter-final: Lodway 1, Nailsea Utd A 1 (Lodway won 5-4 on pens).

Atwell Shield quarter-final: Wedmore 2, Locking Park 4.

Davis Shield quarter-final: Sporting Weston Res 4, Wrington Redhill A 0.

Davis Shield semi-final: Portishead Town B 9, St George (E-in-G) Res 3.

Hospital Cup semi-final: Nailsea Utd A 1, Sporting Weston 2 (aet).

Vardon Cup semi-final: Burnham Utd A 3, Cheddar A 1.

Keyes Cup semi-final: Lodway 2, West Wick 5.

Division 1: Uphill Castle Res 0, Portishead Caledonian Thistle 3; Westend 4, Uphill Castle Res 6; Wrington Redhill Res 2, KVFC 5.

Division 2: Axbridge Town 1, Worle Res 2; Clapton-in-Gordano 2,South Park Rangers 0; Yatton & Cleeve Utd A 4, Locking Park Res 0; Winscombe A 3, Worle Rangers 5.

Division 5: Banwell B 3, Weston Celtic 1.

FIXTURES

Tonight (Thurs): Davis Shield round 1: Congresbury A v Uphill Castle A (K Gould).

Saturday - Knockout Cup round 3: Axbridge Town v Wrington Redhill Res (I Madge).

Knockout Cup quarter-finals: St George (E-in-G) v KVFC (D Carstensen).

Atwell Shield quarter-final: Sporting Weston v Uphill Castle Res (J Cox).

Charity Cup semi-final: Clapton-in-Gordano v South Park Rangers (I Campbell).

Vardon Cup semi-final: Hutton Res v Axbridge Town Res (C Jeffrey).

Davis Shield round 2: Congresbury A or Uphill Castle A v Locking Park Res (D Bugg).

Division 1: Portishead Town A v Westend (R Salvage).

Division 2: Worle Res v Winscombe A (D Bryant); Yatton and Cleeve Utd A v Banwell Res (J Cooper).

Division3: Congresbury Res v Portishead Town B (M Sprague); Shipham v Selkirk Utd (S Acton); Worle Rangers Res v St George E-in-G Res (D Baylis).

Division 4: Banwell A v Uphill Castle A (S Thornton); Congresbury A v Burnham Utd A (provisional) (D Hunt).

Division 5: Banwell B v Nailsea Utd Colts (D Pinnock); West Wick v Weston Celtic (T Franklin).

Tuesday - Challenge Cup quarter-final: St George (E-in-G) Res v Wrington Redhill A (J Jarad).

Division 1: Portishead Caledonian Thistle v Westend (T Boylan); Uphill Castle Res v Wedmore (S Venn); Wrington Redhill Res v Locking Park (S Clarke).

Division 2: Axbridge Town v Winscombe A (I Madge); Worle Res v Banwell Res (R Salvage).

Division 4: Hutton Res v Burnham Utd A (T Franklin).

Wednesday - Division 2: Locking Park Res v Worle Rangers (D Baylis).

Division 4: Banwell A v Axbridge Town Res (M Sprague); Sporting Weston Res v Uphill Castle A (A Raggett).

Most Read

Comments have been disabled on this article.

Most Read

Latest from the Weston Mercury

Hot Jobs

Show Job Lists