Results and fixtures

PUBLISHED: 09:37 21 January 2011

Football5

Football5

Archant

WESTON and District League results

WESTON and District League results – Knockout Cup preliminary round: Congresbury Res 2, Bournville Rovers 3.

Atwell Shield round 1: Burnham Utd A 6, Cleeve West Town Res 1; Locking Park 4, Weston Super Seagulls 2; Nailsea Utd A 9, Churchill Club 70 Res 2; Yatton Ath Res 0, Clevedon Utd Res 9.

Vardon Cup round 1: Shipham 0, Clevedon Utd A 5.

Division 1: Selkirk Utd 1, Draycott 4.

Division 2: Winscombe Res 5, Nailsea Utd B 0.

Division 3: Clevedon Dons 1, Berrow Res 1.

Division 4: King Alfred Sports Centre 5, Nailsea Utd Colts 5; Westend 4, Hutton Res 2.

Division 5: AFC Nailsea 1, Dolphin Ath 2; Draycott Res 0, Portishead Town Colts 0; South Park Rangers 2, Selkirk Utd Res 1.

Division 6: Axbridge Town Res 4, AFC Nailsea Res 1; Shipham Res 3, Yatton Ath A 2; Wedmore Res 0, Weston Players 7.

FIXTURES

Knockout Cup preliminary round: Nailsea Town Res v Burnham Utd A (J Billinghurst).

Knockout Cup round 1: Berrow Res v South Park Rangers (B Carter); Cheddar A v Worle Res (L Gillam); Cleeve West Town Res v AFC Nailsea (S Clarke); Clevedon Dons v Draycott (D Roberts); Clevedon Utd Res v St George (E-i-G) Res (T Major); Bournville Rovers v East Worle (I Madge); Locking Pak v Weston St Johns Res (A Murphy); Nailsea Utd A v Selkirk Utd (R Hooper); Portishead WMC v Winscombe Res (P Fowler); Shipham v Sporting Weston (D Pinnock); Westland Utd Res v Tickenham Utd (P Fisher); Weston Super Seagulls v Hutton (M Sprague); Worle Rangers v Weston Players (M Smith).

Davis Shield quarter-finals: Axbridge Town Res v Hutton Res (N Wakley); Clevedon Utd A v Portishead Town B (J Geer); Shipham Res v St George (E-i-G) A (T Hurd); Winscombe A v Cleeve West Town A (K Summers).

Division 1: Portishead Town A v Kewstoke Lions (H Hendricks).

Division 2: Churchill Club 70 Res v Axbridge Town (A Tremlett).

Division 3: Kewstoke Lions Res v Congresbury Res (S Acton); Yatton Ath Res v Wedmore (D Renshaw).

Division 4: King Alfred Sports Centre v Westend (S Cahill).

Division 5: East Worle Res v Banwell Res (T Newbury); Selkirk Utd Res v Dolphin Ath (W Dancer).

Division 6: KVFC v AFC Nailsea Res (J Newbury); St George (E-i-G) B v Wedmore Res (N Rawlings).

Most Read

Most Read

Latest from the Weston Mercury

Hot Jobs

Show Job Lists