Results and fixtures

WESTON and District League results

WESTON and District League results – Knockout Cup preliminary round: Congresbury Res 2, Bournville Rovers 3.

Atwell Shield round 1: Burnham Utd A 6, Cleeve West Town Res 1; Locking Park 4, Weston Super Seagulls 2; Nailsea Utd A 9, Churchill Club 70 Res 2; Yatton Ath Res 0, Clevedon Utd Res 9.

Vardon Cup round 1: Shipham 0, Clevedon Utd A 5.

Division 1: Selkirk Utd 1, Draycott 4.


You may also want to watch:


Division 2: Winscombe Res 5, Nailsea Utd B 0.

Division 3: Clevedon Dons 1, Berrow Res 1.

Most Read

Division 4: King Alfred Sports Centre 5, Nailsea Utd Colts 5; Westend 4, Hutton Res 2.

Division 5: AFC Nailsea 1, Dolphin Ath 2; Draycott Res 0, Portishead Town Colts 0; South Park Rangers 2, Selkirk Utd Res 1.

Division 6: Axbridge Town Res 4, AFC Nailsea Res 1; Shipham Res 3, Yatton Ath A 2; Wedmore Res 0, Weston Players 7.

FIXTURES

Knockout Cup preliminary round: Nailsea Town Res v Burnham Utd A (J Billinghurst).

Knockout Cup round 1: Berrow Res v South Park Rangers (B Carter); Cheddar A v Worle Res (L Gillam); Cleeve West Town Res v AFC Nailsea (S Clarke); Clevedon Dons v Draycott (D Roberts); Clevedon Utd Res v St George (E-i-G) Res (T Major); Bournville Rovers v East Worle (I Madge); Locking Pak v Weston St Johns Res (A Murphy); Nailsea Utd A v Selkirk Utd (R Hooper); Portishead WMC v Winscombe Res (P Fowler); Shipham v Sporting Weston (D Pinnock); Westland Utd Res v Tickenham Utd (P Fisher); Weston Super Seagulls v Hutton (M Sprague); Worle Rangers v Weston Players (M Smith).

Davis Shield quarter-finals: Axbridge Town Res v Hutton Res (N Wakley); Clevedon Utd A v Portishead Town B (J Geer); Shipham Res v St George (E-i-G) A (T Hurd); Winscombe A v Cleeve West Town A (K Summers).

Division 1: Portishead Town A v Kewstoke Lions (H Hendricks).

Division 2: Churchill Club 70 Res v Axbridge Town (A Tremlett).

Division 3: Kewstoke Lions Res v Congresbury Res (S Acton); Yatton Ath Res v Wedmore (D Renshaw).

Division 4: King Alfred Sports Centre v Westend (S Cahill).

Division 5: East Worle Res v Banwell Res (T Newbury); Selkirk Utd Res v Dolphin Ath (W Dancer).

Division 6: KVFC v AFC Nailsea Res (J Newbury); St George (E-i-G) B v Wedmore Res (N Rawlings).

Become a Supporter

This newspaper has been a central part of community life for many years. Our industry faces testing times, which is why we're asking for your support. Every contribution will help us continue to produce local journalism that makes a measurable difference to our community.

Become a Supporter
Comments powered by Disqus